Şehir içi Evden Eve Taşımacılık
Eylül 14, 2018
Araç Nakliyat
Eylül 14, 2018

Parça Eşya Taşıma

Birkaç Parça Eşya TaşımaTüm taşınmalar zahmetli ve çok fazla eşyanın taşınması anlamına gelmez. Bazen birkaç parça ev eşyası veya elbise dolu birkaç kolinin taşınması gerekebiliyor. Peki, bu eşyaları nasıl taşıyacaksınız? Hadi hep beraber bu eşyaları taşımak için elimizdeki opsiyonları değerlendirelim ve bu birkaç eşyayı nasıl taşıyacağımızı görelim.

Opsiyonları incelemeden önce şu iki tasarruf önerisini incelemek isteyebilirsiniz. Şehir içi taşımalarda tasarruf için paketleme veya taşımayı üstlenebilirsiniz böylece 30%’a kadar indirimli fiyatlar ile eşyanızı taşıyabilirsiniz. Şehirler arası için eşyanızın gideceği şehre giden bir nakliyeci bulmanız sizin için en iyi seçenek olacaktır. Enakliyat ile istediğiniz şehre giden bir nakliyeci bulabilirsiniz.
1- Tüm İşi Nakliyeciye Bırak
 
Bu seçenekte paketleme, kamyona yükleme, yeni adrese taşıma ve istenilen yere yerleştirme ve eşyaların paketlerinde çıkarılması nakliyecinin görevidir. Tüm işi nakliyeci yapar ve sorumlulukta nakliyecidedir. Bu seçenek için bütçenizden biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Ancak bütçenizi iyi kullanmak istiyorsanız işi yapmaya gelecek nakliyecinin eşyanız için en ideal aracı yani olabildiğince küçük bir araç ile gelmesi bütçeniz için daha iyi olacaktır.
Müşteri Yorumları Olan Nakliyat Firmalarından Fiyat Teklifleri Al Karşılaştır
Fiyat Teklifi Al

Hemen Ücretsiz Dene
Fiyatlama taşınacak eşyanın çokluğu ile doğru orantılıdır. Eşyanın miktarına göre taşıma elemanı, paketleme malzemesi ve araç getirileceği için eşyanın miktarı çok önemlidir. Birkaç parça eşya için tek bir çalışan ve ufak bir araç lazım olacağı için nispetten daha az bir maliyet oluşturacaktır.
2- Paketlemeyi Siz Kalan İşleri Nakliyeci Yapsın
 
Paketlemeyi sizin yapmanız maliyetleri bir nebze aşağıya çekmenize yardımcı olacaktır. Paketleme dışında diğer işleri nakliyat firmasının yapmasını isteyin. Ayrıca taşınacak eşyanızın hacmini nakliyat firmanız ile paylaşarak doğru büyüklükte araç getirmesini talep edebilirisiniz. Hacim Hesaplama uygulamamızı kullanarak eşyanızın hacmini kolayca hesaplayabilirsiniz. Yardımcı Araçlar sayfamızdan hacim hesaplama uygulamasını bulabilirsiniz.
Paketlemeyi siz yapıyorsanız olası hasar oluşumlarında nakliyeci yeterince paketleme yapılmadığı için zararın oluştuğunu öne sürebilir. Bunun bilincinde olun ve taşıma öncesi paketlemenin yeterli olup olmadığı konusunda nakliyat firmanızdan teyit almayı ihmal etmeyin.
3- Paketleme ve Araca Yüklemeyi Siz Yapın Sadece Nakliye Hizmeti Alın
 
Eşyanın gerçekten az sayıda olması durumunda paketleme ve araca taşıma işini de siz üstlenin gelen araca eşyayı yükleyin nakliyeci eşyanızı istediğiniz adrese götürüp bıraksın. Birkaç kez az sayıda eşya taşıyan biri olarak şunu biliyorum ki araç şoförü de genelde yardımcı oluyor. Böylece paketleme ve taşıma masraflarını üstlenerek taşıma fiyatını 30% aşağıya çekmiş olursunuz. Bu seçenekleri şehir içi taşımalarda gerçekleştirmek çok daha kolaydır. Şehirlerarası taşımlarda paketlemeyi nakliyeciye bırakmanızı öneririm tabi yeni adreste taşıma işini de üstlenen birinin bulunması gerekir. Eğer yeni adreste taşımayı nakliyeci gerçekleştirecekse anlaşma aşamasın da bu bilgiyi nakliyeci ile paylaşın. Taşınma günü veya yeni adreste bunu öğrenmesi pazarlık şansınızı elinizden alabilir. Çünkü böyle bir durumda kozlar nakliyecinin elinde olacaktır.
4- Şehirler Arası Parça Eşya Taşıma
 
Şehir içi taşımalarda siz taşımanın bir parçası olarak görev alabilirken bu şehirler arasında pek mümkün değildir. Şehir içi taşımalarda kamyonla da seyahat etme imkanınız var. Şehirler arası parça yüklerin taşınmasında iyi fiyatlar bulmanın en kolay yolu o yöne gidecek bir nakliyeci bulmaktır. Böylece çok uygun fiyatlara taşıma yapabilirsiniz. Bunun en kolay yolu Bacat’ı kullanarak firmadan Fiyat Teklifleri almaktır. Böylece eşyanızın gittiği şehre zaten birkaç gün sonra gidecek bir nakliyeciyi kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca Bacat müşteri temsilciniz size taşıma sürecinde yardımcı olacak ve eğer hemen istediğiniz yönde giden bir nakliyeci yok ise size diğer seçenekler hakkında destek olacaktır.
Şehirler arası parça eşya taşıma çoğunlukla çeyiz eşyasının taşınması anlamına gelmektedir. Çeyiz eşyası taşınırken gerçekten iyi bir nakliyat firması seçmenizi öneriyoruz. Yıllarca el emeği göz nuru olarak biriktirdiğiniz çeyiz eşyalarınızın acemi bir nakliyeci tarafından heba edilmesini istemezsiniz değil mi? Özellikle taşıyacağınız eşya sıfır ve kendi orijinal paketinin içinde ise sigortalı olarak taşımanızı öneriyoruz. Sigorta poliçenizi görmeden çeyiz eşyanızı teslim etmenizi önermiyoruz.
İkinci önemli husus ise eşyanız için bir eşya listesi hazırlayarak nakliyat firması ile paylaşmanızı ve bu eşya listesini karşılıklı imzalamanızı öneriyorum. Örnek eşya listesi Bacat ın var çıktısını alarak kullanabilirsiniz.
5- İstanbul Parça Eşya Taşıma
İstanbul içi parça eşya taşımacılığı konusunda sadece birkaç parça eşya taşıma için özel araçlar ile taşıma yapan nakliyat firmaları var. Bacat ile fiyat teklifi alırken bu firmalardan uygun fiyata teklifler alıp taşınabilirsiniz. Eğer aldığınız teklifin yüksek olduğunu düşünüyorsanız müşteri temsilciniz ile iletişime geçerek daha iyi seçenekler bulmanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir